«От того, как будет чувствовать себя ребенок, поднимаясь на первую ступеньку лестницы познания, что он будет переживать, зависит весь его дальнейший путь к знаниям».
В.А.Сухомлинский

28 июн. 2018 г.

Майбутнім першокласникам . Частина 1: самостійність.


Добрий день, батьки майбутніх першокласників!

      За рік в житті ваших дітей (і вашої теж) відбудеться важлива подія - почнеться шкільне життя.
       І ви вже зараз починаєте замислюватися, як же підготувати дітей до майбутніх змін?
Найголовніше - це позитивний настрій! Ні в якому разі не залякуйте дітей школою: "У школі важко ...", "Не будеш слухатись \ читати \ писати - будеш двієчником і підеш працювати двірником!" і т.д. Навпаки, поясніть дитині, що в школі його чекає багато цікавого, у нього з'являться нові друзі, він буде багато знати і вміти.
         Не забувайте, що підготовка до школи полягає не тільки в умінні читати, рахувати. 

Пропоную сьогодні поговорити про самостійність!

  • Я вмію одягатися! Вже зараз в 5 - 6 років (а на початок навчального року тим паче) дитина повинна вміти зав'язувати шнурки, застібати ґудзики та блискавки, самостійно роздягатися та вдягатися ( і теплі речі також). Звертайте увагу і на те, як майбутній школяр складає свої речі. Охайно складені речі в школі -  менше турбот вам ввечері вдома.
  • Я вмію поводити себе в їдальні! Не забувайте і про навички поведінки за столом під час їжі. Часто можна бачити в шкільній їдальні, як першокласник не може правильно тримати ложку, не вміє охайно їсти, не знає правил поведінки за столом. Навчіть дитину правильно користуватися столовими приборами, правилам етикету. Привчайте дитину прибирати за собою.
  • Я стежу за своїм здоров'ям! Особлива увага при підготовці до школи потрібно звернути увагу на дотримання режиму дня. 
  • Я вмію чекати! Не забувайте про важливе навичку - терпіння. На жаль, терплячими не народжуються. Ця чеснота, над якою потрібно працювати протягом багатьох років. Чекати дошкільнику складно! Для старших дітей при навчанні терпінню допоможе складання пазлу, побудова карткового будиночка або створення різних фігур із сірників. Інший важливий аспект - це навчити дитину доводити почату справу до кінця: перш ніж почати читання нової казки, завершити прочитання старої, перш ніж приступити до нового пазлу, завершити складати попередній, і так далі.
Далі буде...
Якщо будуть запитання - пишіть, з радістю відповім. 

1 комментарий: